USA (Nowy Jork)

Michał Siwiec
KATEGORIA BIZNES
2011
Puchar

Michał Siwiec

 

KATEGORIA BIZNES

USA (NOWY JORK) 2011

Przedsiębiorca, biznesmen, działacz polonijny.

Jest jednym z najbogatszych Polaków mieszkających na Wschodnim Wybrzeżu i żywym przykładem realizacji tak zwanego "Amerykańskiego Snu". Firma Phoenix Construction jest jedną z największych firm w stanie Nowy Jork, jest też miejscem pracy wielu Polaków.

Główny sponsor i założyciel pierwszej profesjonalnej szkoły piłkarskiej na Greenpoincie, która trenuje młodzież we wszystkich kategoriach grupowych. 

Piotr Sikora
KATEGORIA OSOBOWOŚĆ
2011
Puchar

Piotr Sikora

 

KATEGORIA OSOBOWOŚĆ

USA (NOWY JORK) 2011

Jeden z najlepiej sprzedających się fotografów w Stanach Zjednoczonych.

Robi zdjęcia do najlepszych magazynów, projektuje okładki płyt muzycznych oraz wykonuje zdjęcia sportowe. Jego fotografie charakteryzują się dużym kontrastem oraz dynamiką. Jak twierdzi, nie uważa się za artystę, jedynie bawi się fotografią i czuje to co robi. Obecnie poza fotografią zajmuje się również (społecznie) wychowywaniem trudnej młodzieży. 

 

Agnieszka Wójtowicz
KATEGORIA MŁODY POLAK
2011
Puchar

Agnieszka Wójtowicz

 

KATEGORIA MŁODY POLAK

USA (NOWY JORK) 2011

Reżyserka filmowa i pisarka.

Studiowała reżyserię w Tish School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim. Ukończyła studia w 2004 roku uhonorowana prestiżową nagrodą Wassermana za osiągnięcia reżyserskie. Jej pierwszy krótki film, pt. "Pâté" ("Pasztet") miał premierę na festiwalu w Sundance i wzbudził zachwyt krytyków. Film pokazywany był na wszystkich najważniejszych festiwalach na świecie, otrzymując szereg prestiżowych nagród, m.in. Grand Jury Prize Houston International Film Festival, Nagrodę za doskonałość artystyczną New York Magazine (NY Magazine Award of Excellence), Kodak's Special Jury Prize, Feuille d'Or na Beverly Hills Film Festival i Special Jury Prize Atlanta Film Festival. Magazyn "Filmmaker" zaliczył Agnieszkę do "25 nowych twarzy kina niezależnego", a jej film określił jako wizualne tour de force, które zapewniło Wójtowicz obecność w branży filmowej.

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

LOT
Kongres 60 milionów
Link to Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90