Niemcy

Roman Ohem
KATEGORIA MŁODY POLAK
2022
PUCHAR

Roman Ohem

KATEGORIA MŁODY POLAK

NIEMCY 2022

Urodził się we Frankfurcie nad Odrą w 1993 roku w niemiecko-polskiej rodzinie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku sześciu lat w Miejskiej Szkole Muzycznej, był stypendystą stowarzyszenia Anima, aw 2005 roku przeszedł do Klaudyny Schulze-Broniewskiej, I koncertmistrza Brandenburskiej Orkiestry Państwowej. W 2018 roku został wybrany do zarządu Towarzystwa Niemiecko-Polskiego Bremen. W 2019 roku założył w Bremie festiwal „Stadtmusikanten+” (z okazji ich 200-lecia), pracował jako kierownik produkcji w Teatrze Bremen dla Kanon V w reżyserii Levina Handschuha oraz wymyślił i wyreżyserował I Dni Kultury Polskiej w Bremie, a następnie „Złote lata 20. w Polsce” w 2020 roku w Hamburgu.

Rafał Gikiewicz
KATEGORIA OSOBOWOŚĆ
2022
PUCHAR

Rafał Gikiewicz

KATEGORIA OSOBOWOŚĆ

NIEMCY 2022

Urodzony 26 października 1987 w Olsztynie, polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w niemieckim klubie FC Augsburg. Po udanej karierze w najlepszych polskich klubach, 17 kwietnia 2014 roku podpisał kontrakt z Eintrachtem Brunszwik, ważny do 30 lipca 2016. Na początku sierpnia 2016 został zawodnikiem SC Freiburg. Z dniem 1 lipca 2018 roku został nowym bramkarzem 1. FC Union Berlin. W sezonie 2. Bundesligi 2018/2019 rozegrał wszystkie 34 mecze swojej drużyny (14 razy zachował czyste konto). W spotkaniu przeciw 1. FC Heidenheim w ramach 9 kolejki zdobył gola głową w czwartej minucie doliczonego czasu gry (94') doprowadzając do remisu 1:1 (tym samym został dziewiątym strzelcem gola z gry jako bramkarz w historii 2. Bundesligi oraz dwunastym w historii 1. i 2. Bundesligi). W sezonie obronił jednego karnego na pięć egzekwowanych. Z Unionem zajął trzecie miejsce w 2. Bundeslidze, awansując do baraży, w których po dwumeczu przeciw VfB Stuttgart (2:2, 0:0) w dniu 27 maja 2019 uzyskał awans do Bundesligi, wywalczony po raz pierwszy w historii klubu. Dzień później Jerzy Brzęczek powołał go awaryjnie w miejsce kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego na zgrupowanie Reprezentacji Polski.

Maciej Ustjanowski
KATEGORIA BIZNES
2022
PUCHAR

Maciej Ustjanowski

KATEGORIA BIZNES

NIEMCY 2022

Pochodzi z Bieszczad. Wraz z bratem Mateuszem wyjechali z kraju w poszukiwaniu marzeń, i w Monachium otworzyli firmę! Zajmują się kompleksowymi remontami  nieruchomosci oraz zakupem i sprzedażą ich z zyskiem. Właściciele oddają często zrujnowane mieszkania i domy w ręce Polaków, a odbierają fantastycznie wykończone nieruchomosci ! Bracia są mistrzami w swoich zawodach Mateusz jest elektrykiem, a Maciej hydraulikiem, zaś ich ojciec technikiem stolarstwa. – Nasza firma USTR to rodzinne połączenie pasji, doświadczenia i progresywności. Wszyscy w naszej rodzinie pracowali w branży budowlanej z pasji i przekonania, a każdy z osobna wnosi tę pasję do firmy w postaci tytułów mistrzowskich w swojej specjalizacji – mówi Maciej Ustjanowski – Mamy świadomość, że obsługiwane przez nas budowy są ważnymi inwestycjami dla naszych klientów. Dlatego podczas realizacji projektów dbamy o to, aby współpraca była doskonałą przygodą, prowadzącą wprost do spełnienia marzeń, a nie bezcelową wędrówką w ciemności – dodaje. Firma Ustjanowskich została laureatem nagrody PhönixPreis w Monachium. Tworzy ona oprogramowanie ‘’intilio.creative.cloud’’ do zarządzania firmami budowlanymi oraz nieruchomościami za pomocą najnowszych technologii.

Anetta Küchler-Mocny
KATEGORIA KULTURA
2022
PUCHAR

Anetta Küchler-Mocny

KATEGORIA KULTURA

NIEMCY 2022

Urodziła się w Polsce i od 1995 roku mieszka w Niemczech. Studiowała malarstwo na akademii sztuki w Münster i ukończyła studia w 2004 roku z dyplomem akademii. Następnie ukończyła klasę mistrzowską. Od tego czasu pracuje jako freelancer w Berlinie i Düsseldorfie.

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

LOT
Kongres 60 milionów
Link to Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90