Francja

Barbara Klosowicz-Krzywicka
KATEGORIA OSOBOWOŚĆ
2014
Puchar
Fot. iFrancja.fr

Barbara Klosowicz-Krzywicka

 

KATEGORIA OSOBOWOŚĆ

FRANCJA 2014

Prezes Towarzystwa Opieki nad Polskimi Zabytkami i Grobami Historycznymi we Francji. Zajmuje się renowacją polskich pomników. Nieoceniony przewodnik po cmentarzach paryskich. Współautorka albumu "Na obcej ziemi - groby polskie na cmentarzach paryskich i w Montmorency".

We Francji od 1987 roku, absolwentka Politechniki Warszawskiej, do emerytury pracownik Ecole Polytechnique w Palaiseau. Członkini Towarzystwa Historyczno-Literackiego w Paryżu oraz Stowarzyszenia Inzynierów i Techników Polskich we Francji. Jest współzałożycielem Association Franco-Polonaise w Les Ulis (Essonne). Współorganizatorka cyklu konferencji "Dessine moi la Pologne - s’il te plait" oraz członek redakcji Biuletynu Towarzystwa zatytulowanego "Pamięć i Tożsamość". Od lat propaguje ideę pielęgnowania polskich miejsc we Francji wśród najmłodszego pokolenia.

Aldona Długokięcka-Kałuża
KATEGORIA MŁODY POLAK
2014
Puchar
Fot. Archiwum Laureata

Aldona Długokięcka-Kałuża

 

KATEGORIA MŁODY POLAK

FRANCJA 2014

Działaczka polonijna, prezes i właściciel PolskaPROject, redaktor naczelna portalu StrefaPL.

Ukończyła dziennikarstwo na Wydziale Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz Szkołę Liderów Polonijnych. Od 2009 r. kieruje spółką konsultingową Aldona Kaluza Consulting, która wspiera podmioty gospodarcze na terenie Francji i Polski w zakresie obsługi administaracyjnej i prawnej. Od 2012 r. prowadzi również Polsko-Francuską Agencję Komunikacji „PolskaPROject”, która zarządza nowoczesnym portalem polsko-francuskim Strefapl.com, którego jest redaktorem naczelnym.  

Współtwórczyni i prezes stowarzyszenia Les Polonaises (Polki) w Tuluzie, zajmującego się aktywizacją społeczną i zawodową Polek we Francji, organizującego cykliczne seminaria szkoleniowe dla kobiet inspirujące do aktywnego działania na emigracji. Wraz z polsko-francuskim stowarzyszeniem Apolina stworzyła w Tuluzie sobotnią szkołę jężykową dla dzieci, której jest dyrektorem. Od 2013 r. członkini rady konsultacyjnej przy Konsulacie Generalnym RP w Lyonie.

W maju 2014 r. została odznaczona przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za działalność polonijną.

 

czytaj więcej

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

LOT
Kongres 60 milionów
Link to Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90