Edycja światowa

Elżbieta Wysoczańska
KATEGORIA BIZNES
2016
Puchar
Fot. Archiwum Laureata

Elżbieta Wysoczańska

 

EDYCJA ŚWIATOWA 2016

KATEGORIA BIZNES - FRANCJA 2016

KATEGORIA BIZNES - WYRÓŻNIENIE - FRANCJA 2015

Bizneswoman. Twórczyni nagradzanych za innowacyjność, sprzedawanych na całym świecie francuskich produktów pielęgnacyjnych Visoanska. W 2015 roku została wyróżniona w kategorii "Biznes" we francuskiej edycji Konkursu "Wybitny Polak", by rok później zostać jego laureatką, a następnie sięgnąć po najwyższy laur, wygrywając światową edycję. 

Stworzyła eponimiczną markę i postawiła na eksponowanie swoich korzeni, aby promować na całym świecie bogactwo polskiej tradycji kosmetycznej. Opracowała pionierskie – zarówno ekologiczne, jak i luksusowe – produkty kosmetyczne, zaawansowane technologicznie, ale wykonane wyłącznie ze składników naturalnych i przyjazne środowisku. Kosmetyki wyróżniają się na rynku przede wszystkim bezprecedensową koncentracją aktywnych składników i wysokozaawansowanym działaniem przeciwstarzeniowym. Do każdego produktu do pielęgnacji dołączony jest suplement diety, aby w nowatorski sposób i kompleksowo dbać o piękną skórę – zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Produkty Visoanska dostępne są w luksusowych perfumeriach, domach towarowych (jak Harrods i Printemps) oraz w wyselekcjonowanych SPA. W 2014 r. marka została przyjęta do ekskluzywnego Comité Vendôme.

Absolwentka, mentorka i jurorka paryskiej ESSEC Business School na kierunku MBA in Luxury Brand Management. Zdobyła kosmetycznego Oscara we Francji w 2007 r. 

 

czytaj więcej
Jan A.P. Kaczmarek
KATEGORIA KULTURA
2017
Puchar
Fot. Szymon Kaczmarek

Jan A.P. Kaczmarek

 

EDYCJA ŚWIATOWA 2017

KATEGORIA KULTURA - USA (LOS ANGELES) 2017

 

Laureat Oscara® za muzykę do filmu „Marzyciel”, nominowany do Złotych Globów i nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej. Jeden z najwybitniejszych w świecie kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył niezapomniane ścieżki dźwiękowe do kilkudziesięciu filmów, a także symfoniczne utwory koncertowe. Jego artystyczna działalność od zawsze związana była także z ambitną sceną teatralną. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.

Debiutował jako kompozytor i wykonawca muzyki w Teatrze Ósmego Dnia i w stworzonej przez siebie Orkiestrze Ósmego Dnia. W 1982 r., po tournée w USA, nagrał swój pierwszy album – „Music for the End”. W 1989 r., po licznych koncertach w Europie i wydaniu trzech kolejnych albumów, pozostał na stałe w USA. Jest autorem muzyki do kilkudziesięciu spektakli czołowych polskich i amerykańskich teatrów. W 1992 r. otrzymał prestiżową nagrodę Drama Desk, przyznaną przez nowojorskich krytyków za najlepszą muzykę teatralną roku do spektaklu JoAnne Akalaitis „'Tis Pity She's a Whore”, wystawionego w Public Theater (The New York Shakespeare Festival).

Międzynarodowe uznanie przyniosła kompozytorowi muzyka filmowa. Najważniejsze tytuły to: „Niewierna” Adriana Lyne’a, „Całkowite zaćmienie”, „Plac Waszyngtona” i „Trzeci cud” Agnieszki Holland, „Aimee i Jaguar” Maxa Färberböcka, „Stracone dusze” Janusza Kamińskiego, „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza, „Gość” Toma McCarthy’ego, „Mój przyjaciel Hachiko” Lassego Hallströma i „Marzyciel” Marca Forstera.

Jana Kaczmarek skomponował również „Kantatę o wolności” na obchody 25-lecia Solidarności w Gdańsku i „Oratorio 1956” na 50. rocznicę Poznańskiego Czerwca ’56. Inne prace koncertowe kompozytora to: „Koncert Jankiela”, „Otwarte okno” i „Fanfara A2”. 10 maja 2014 r. na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się światowa premiera opery „Universa – opera otwarta”, napisanej z okazji obchodów 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. W lutym 2016 r. prapremierę miała „Emigra – symfonia bez końca”, skomponowana na zamówienie Muzeum Emigracji w Gdyni.

Nagrywał płyty m.in. dla wytwórni Sony Classical, Decca, Varèse Sarabande, Milan, EMI, Rounder i Universal. Koncertuje zarówno w USA, jak i w Europie. Twórca i dyrektor Festiwalu Transatlantyk.

 

czytaj więcej

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

LOT
Kongres 60 milionów
Link to Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90