Edycje regionalne

Natalia Pujszo
KATEGORIA MŁODY POLAK
2024
PUCHAR
Fot. Archiwum Laureata

Natalia Pujszo

 

KATEGORIA MŁODY POLAK

FRANCJA 2024

Jest francusko-polską aktorką, córką aktora i reżysera Mariusza Pujszo. Swoją karierę sceniczną rozpoczęła w musicalach takich jak Śpiąca Królewna i Wróżka Sidonia. Następnie zagrała szereg ról w innych musicalach i sztukach teatralnych. W 2021 roku zagrała królową Marię Leszczyńską, a w 2023 roku Monique Bécaud w serialu Bardot i wojowniczkę wikingów Lagerthę w Wikingach. 

Iwona Buczkowska
KATEGORIA BIZNES
2024
PUCHAR
Fot. Archiwum Laureata

Iwona Buczkowska

 

KATEGORIA BIZNES

FRANCJA 2024

Jest architektem DESA (absolwentką École Spéciale d'Architecture). Wykładała w ENSA Versailles i Lille. W 1978 roku otworzyła własną pracownię Atelier Iwona Buczkowska. Zaprojektowała budynki mieszkalne i obiekty użyteczności publicznej z niezwykłym bogactwem i pomysłowością.Za swoją pracę otrzymała liczne nagrody, w tym złoty medal na Piątym Światowym Biennale Architektury w 1989 roku oraz Jane Drew Prize for Architecture w 2024 roku.

Michał Kwiatkowski
KATEGORIA OSOBOWOŚĆ
2024
PUCHAR
Fot. Archiwum Laureata

Michał Kwiatkowski

 

KATEGORIA OSOBOWOŚĆ

FRANCJA 2024

Wokalista, kompozytor, pianista i niezależny producent. Po ukończeniu konserwatorium muzycznego w Polsce, studiował literaturę współczesną i nauki ścisłe na Uniwersytecie Paris-Sorbonne. Michał Kwiatkowski zdobył sławę w słynnym programie telewizyjnym TF1 Star Academy w 2003 roku, a teraz wydaje swój szósty album. W 2020 roku został niezależnym producentem, zakładając własne studio nagrań i szkołę muzyczną "STUDIO MICHAL".

dr Daria Julkowska
KATEGORIA NAUKA
2024
PUCHAR
Fot. Archiwum Laureata

dr Daria Julkowska

 

KATEGORIA NAUKA

FRANCJA 2024

Jest uznanym naukowcem i badaczem w dziedzinie chorób rzadkich. Kieruje europejskim programem chorób rzadkich i koordynuje sekretariat naukowy IRDiRC, przyczyniając się do znacznych postępów w badaniach nad tymi chorobami. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przez 13 lat (zwłaszcza w ramach sieci E-Rare) w 2013 r. objęła stanowisko kierownika tej dziedziny. Posiada tytuł doktora biologii molekularnej uzyskany na Uniwersytecie Paris XI i Uniwersytecie Gdańskim, a także tytuł post-doc w Instytucie Pasteura i tytuł magistra zarządzania badaniami naukowymi w Paris Dauphine.

dr Maja Saraczyńska
KATEGORIA KULTURA
2024
PUCHAR
Fot. Archiwum Laureata

dr Maja Saraczyńska

 

KATEGORIA KULTURA

FRANCJA 2024

Doktor teatrologii, polska aktorka, reżyserka, pedagog teatralna i wykładowczyni teorii i praktyki teatralnej, zaangażowaną w promocję polskiej literatury i sztuki we Francji. W latach 2008-2015 wykładała na wydziale literatury Université Paris XIII, a od kilku lat prowadzi warsztaty teatralne dla dorosłych i młodzieży. Założycielka zespołu Essentiel Théâtre; występuje w wielu teatrach we Francji oraz bierze udział we francuskojęzycznych projektach filmowych i telewizyjnych.

Nicolas Caponyas
KATEGORIA MŁODY POLAK
2024
PUCHAR

Nicolas Caponyas

 

KATEGORIA MŁODY POLAK

USA (NOWY JORK) 2024

Pianista, nauczyciel, kierownik artystyczny.
Współzałożyciel i prowadzący polsko-amerykańskiego The Greenpoint Children’s Choir. Kierownik i prowadzący Chóru Jutrzenka, z którym zdobył 3. miejsce na PSAA Convention and Choir Competition w 2023. Nauczyciel gry na fortepianie w Mannes School of Music oraz w KOBO Music Studio. Akompaniator na wydziale wokalnym w Mannes School of Music. Prowadzi także zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku przedszkolnym w St. Stanislaus Kostka Catholic Academy na Greenpoincie. 
Członek Rady Dyrektorów w Children’s Smile Foundation. Wykonawca podczas charytatywnych koncertów dla Polonii z Nowego Jorku i New Jersey. Laureat licznych stypendiów i nagród, w tym honorowego wyróżnienia w konkursie Yamaha Young Performing Artists Competition.

Helena Knapczyk
KATEGORIA OSOBOWOŚĆ
2024
PUCHAR

Helena Knapczyk

 

KATEGORIA OSOBOWOŚĆ

USA (NOWY JORK) 2024

Działaczka polonijna.
Jest jednym z nielicznych już świadków martyrologii narodu polskiego podczas drugiej wojny światowej oraz zsyłki naszych rodaków na Sybir. Znana jest także jako działaczka polonijna i prezeska (na Stany Zjednoczone i Kanadę) Korpusu Pomocniczego Pań. Funkcję tę pełni od 1991 r. Wcześniej przez trzy lata była wiceprezeską tej organizacji, a działa w niej od 1962 r. koncentrując swoje działania na opiece nad schorowanymi, samotnymi i kalekimi weteranami zarówno drugiej, jak i pierwszej wojny światowej, w tym także byłymi żołnierzami Błękitnej Armii. W 1973 roku założyła i przez wiele lat prowadziła działający do dzisiaj w Bridgeport w stanie Connecticut folklorystyczny zespół taneczny "Orlęta", który promuje wśród polonijnej młodzieży polską tradycję i kulturę. Od wielu lat odwiedza polonijne oraz amerykańskie szkoły i uświadamia dzieci oraz młodzież, a także przekazuje im wiedzę i historię związaną z drugą wojną światową oraz zsyłkami Polaków na Sybir.
Jej rodzina mieszkała niedaleko Lwowa, w kolonii Niedźwiednia, w powiecie Żółkiew. We wrześniu 1939 r. struchleli, bo żyli wcześniej pod zaborem, a minęło ledwie 21 lat i znowu rozgorzała wojna. Niemcy byli na tych terenach niecałe trzy tygodnie.
10 lutego 1940 roku Rosjanie przyszli do domu małej Heleny i zmusili rodzinę do opuszczenia go w pół godziny. Odebrali rodzinie wartościowe rzeczy, przewieźli do Lwowa i załadowali do zwierzęcych wagonów. Do obozu na Syberii, nad rzeką Jenisej w Kraju Krasnojarskim dotarli po ok. pięciu tygodniach, na Wielkanoc. Z Krasnojarska szli 300 km przez sześć dni, lodem na Jeniseju, od świtu do zmroku. W nocy trafiali do kołchozów. Było przeraźliwie zimno. Temperatura dochodziła do minus 50 stopni.
Z Uzbekistanu Knapczyk trafiła do Indii, Pakistanu, Iranu, Tanzanii, a w końcu do Wielkiej Brytanii, skąd z mężem przeprowadziła się do USA w roku 1959. Straciła rodziców siostrę i dwóch braci.
Helena Knapczyk spisała swoje wspomnienia w książce „Śladami losów przez cztery kontynenty” wydanej po polsku i po angielsku.” (Źródło Dzieje.pl)

dr hab. Małgorzata Kellis
KATEGORIA KULTURA
2024
PUCHAR

dr hab. Małgorzata Kellis

 

KATEGORIA KULTURA

USA (NOWY JORK) 2024

Śpiewaczka operowa 
Występowała na koncertach, w operach i oratoriach w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Austrii, Polsce, USA, Rosji i Chinach. Często możemy podziwiać jej głos w kraju, na scenach m.in.  Filharmonii Narodowej w Warszawie,  Opery Krakowskiej czy Opery Śląskiej. Śpiewała także w  Operze Riverside, legendarnej rzymskiej Accademia di Santa Cecilia , Carnegie Hall w Nowym Jorku i wielu innych. Swój dorobek artystyczny prezentowała na konferencjach PIASA, Arts and Sciences Conference na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, na Uniwersytecie Binghamton w Nowym Jorku oraz w Muzeum Sembrich nad jeziorem George. Od lipca 2016 roku jest nauczycielem na New York Big Apple Music Festival. Organizatorka i producentka wydarzeń muzycznych. W 2015 roku prowadziła kursy mistrzowskie i była jurorem na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Lanzhou. Przez ostatnie kilka lat była autorką i tłumaczką artykułów muzycznych i recenzji, publikowanych w polskim magazynie „Twoja Muza” oraz w Polish Weekly News w Nowym Jorku, gdzie również prowadzi swoje nowojorskie studio wokalne. 
Od kilku lat zajmuje się gatunkiem recitalowym. Jest to związane z przewodem doktorskim, który ukończyła w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a potem przewodem habilitacyjnym w Akademii Muzycznej w Łodzi. W obydwu przypadkach przedmiotem dociekań były pieśni.
Niedawno zainicjowała i została dyrektor artystyczną Międzynarodowego Konkursu Kolęd dla głosów solowych i grup chóralnych, organizowanego przez Fundację Nowodworskiego w Nowym Jorku.

 

Wojciech Jackowski
KATEGORIA BIZNES
2024
PUCHAR

Wojciech Jackowski

 

KATEGORIA BIZNES

USA (NOWY JORK) 2024

Adwokat, działacz polonijny.
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Południowego Oregonu oraz Uniwersytetu Florydy. Adwokat w stanie Nowy Jork, partner w kancelarii prawniczej Offit Kurman.
Swoją praktykę prawniczą koncentruje na rozwiązywaniu sporów handlowych i korporacyjnych. Reprezentuje klientów w sądach federalnych i stanowych oraz przed organami arbitrażowymi i administracyjnymi na szczeblu krajowym. Ma także doświadczenie w międzynarodowych sporach prawniczych. Jako były partner w nowojorskiej kancelarii prawniczej Menaker&Herrmann LLP, zdobył szerokie doświadczenie w sporach dotyczących nieruchomości, umów budowlanych, wad projektanckich i konstrukcyjnych, reprezentując różne zainteresowane strony z branży nieruchomości w mediacjach, arbitrażach, procesach. Swoją karierę rozpoczął jako prokurator oraz zastępca prokuratora okręgowego w Brooklynie, w stanie Nowy Jork, gdzie był członkiem Biura ds. Zwalczania Przestępczości Finansowej i Zorganizowanej.  
Od 2017 roku był prezesem Polish-American Business Club, który wprowadził w poczet członków izby European-American Chamber of Commerce, zrzeszającą największe bilateralne izby handlowe na kontynencie amerykańskim. 
Wspiera wiele organizacji polonijnych i polsko-amerykańskich w działalności kulturalnej, gospodarczej, charytatywnej i społecznej. 

 

prof. dr hab. inż. Janusz Romański
KATEGORIA NAUKA
2024
PUCHAR

prof. dr hab. inż. Janusz Romański

 

KATEGORIA NAUKA

USA (NOWY JORK) 2024

Naukowiec z zakresu inżynierii materiałowej, działacz polonijny.
Urodzony 14 marca 1943 roku w Warszawie. Absolwent Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Gdańskiej, na której uzyskał tytuł doktora habilitowanego z inżynierii mechanicznej w 1978.
Zajmował się działalnością dydaktyczną oraz naukową na: Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Drexela w Filadelfii oraz Uniwersytecie Widener. Prowadził także badania jako  starszy inżynier konstrukcji w Piasecki Aircraft Corporation.
W swoim dorobku ma ponad 60 publikacji naukowych z zakresu własności materiałów i ich charakterystyki w zastosowaniu dla śmigłowców wojskowych. Jest współautorem kilku projektów przemysłowych i badawczych dla Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych i Marynarki Wojennej USA, finansowanych przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych.
Uczestnik seminariów i konferencji w Polsce, Wielkiej Brytanii i USA. Posiada tytuł rzeczoznawcy w zakresie technologii spawania i wytrzymałości materiałów. W latach 1979-1984 był członkiem Rady Redakcyjnej „Przeglądu Spawalniczego” oraz „Shipbuilding”. Jako ekspert w dziedzinie naprężeń materiałów przeprowadził kilka projektów branżowych i badawczych dotyczących modyfikacji i unowocześnienia śmigłowców wojskowych. Jest wieloletnim dyrektorem w Radzie Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej. Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim, Krzyżem Kawalerskim, medalem Wojska Polskiego, medalami Pro Patria, medalem Ignacego Paderewskiego, medalem Tadeusza Kościuszki, Złotą Odznaką Polonia Technica.

prof. Krzysztof Izdebski
KATEGORIA NAUKA
2024
PUCHAR

prof. Krzysztof Izdebski

 

KATEGORIA NAUKA

USA (LOS ANGELES) 2024

Jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie patofizjologii głosu, członkiem Rady Naukowej NVP, a także założycielem i prezesem fundacji Pacific Speech & Voice Foundation, organizacji non profit, zajmującej się badaniami naukowymi i terapią schorzeń strun głosowych i zaburzeń mowy (www.pvsf.org).
Urodził się w Polsce, studiował na Uniwersytecie Lund w Szwecji, a następnie na UCLA i UCSF w Stanach Zjednoczonych. Od ponad 20-tu lat przewodniczy Annual Pacific Conference Voice, dorocznemu spotkaniu ekspertów w dziedzinie głosu.
Jest współzałożycielem World Voice Consortium, międzynarodowej organizacji, skupiającej osoby i instytucje zajmujące się różnymi aspektami ludzkiego głosu.
Obecnie jest profesorem w San Francisco Conservatory of Music, doradcą naukowym na Wydziale Bioinżynierii Uniwersytetu Santa Clara i w Instytucie Plastyczności Mózgu w San Francisco oraz honorowym członkiem wielu prestiżowych organizacji, takich jak: CEIMArs - włoskiego interdyscyplinarnego ośrodka Center for Performing Arts Medicine, Austrian Voice Foundation, Socieda Mexicana d' Voz oraz Polskiego Towarzystwa Fonetycznego i Collegium Medicorum Theatri CoMeT.
Prowadzi także praktykę prywatną w San Francisco.

Marek Żywno
KATEGORIA BIZNES
2024
PUCHAR

Marek Żywno

 

KATEGORIA BIZNES

USA (LOS ANGELES) 2024

Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, którą ukończył z dyplomem inżyniera mechanika.
Jako inżynier pracuje od ponad 40 lat. Związany z wieloma czołowymi firmami mechaniki optycznej w Kalifornii. Swoją karierę rozpoczął w Nanometrics i KLA-Instruments, aby w 1995 roku dołączyć do Electroglas jako kierownik ds. systemów ruchu. W 1998 roku przeszedł do Etec Systems, gdzie pełnił funkcję kierownika ds. systemów precyzyjnych w dziale elektronowej wiązki laserowej. Do KLA-Tencor dołączył w 2001 roku jako dyrektor ds. inżynierii mechanicznej, a następnie dyrektor ds. systemów precyzyjnych w dziale litografii z odbiciem wiązki elektronów. W 2014 roku został ekspertem ds. inżynierii precyzyjnej w Keysight Technologies. Jako inżynier kierował zespołem wdrażającym najnowsze rozwiązania w zakresie laserowej aparatury medycznej. Obecnie posiada 16 amerykańskich patentów w mechanice precyzyjnej.
Od 2019 roku pracował jako dyrektor ds. inżynierii mechanicznej i główny inżynier w Cutera, Inc., a w 2023 roku został głównym inżynierem w Atomic Machines.
Od 2009 roku jest prezesem Polsko-Amerykańskiego Klubu Inżynierów w Dolinie Krzemowej, a w 2014 r. został mianowany dyrektorem Polsko-Amerykańskiej Rady Handlowej.
Jako inwestor i konsultant w Silicon Valley Ventures, od 2013 roku aktywnie wspiera polskie firmy, poszukujące strategicznych partnerów w Dolinie Krzemowej. Obecnie pełni funkcję wicekomandora polskiego Yacht Klubu w San Francisco.

Sławomir Woźniak
KATEGORIA KULTURA
2024
PUCHAR

Sławomir Woźniak


KATEGORIA KULTURA

USA (LOS ANGELES) 2024

Tancerz, choreograf, pedagog.
Naukę baletu rozpoczął w Poznańskiej Szkole Baletowej. Jako tancerz debiutował w 1986 rolą Księcia w Kopciuszku, w choreografii Teresy Kujawy, na scenie Opery Wrocławskiej, gdzie występował jako solista do 1988 roku. W latach 1988-89 był pierwszym tancerzem Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie tańczył czołowe partie w repertuarze klasycznym i współczesnym. Pierwszą jego premierą na tej scenie był również Kopciuszek zrealizowany przez amerykańską pedagog i choreografkę, Irinę Fokinę, która później wielokrotnie zapraszała tancerza na gościnne występy w USA.
Od 1991 roku związał się na stałe z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie wykonywał wszystkie czołowe role męskie w repertuarze baletowym, a w 1998 roku zadebiutował jako choreograf baletem Tylko miłość z muzyką Tomaso Albinoniego. W 2001 roku przygotował choreografię Święto wiosny (wspólnie z Emilem Wesołowskim) oraz Komix-komedia w wieczorze baletowym Taniec według mężczyzn w 2005 roku. W 2009 roku na zaproszenie Teatru Wielkiego w Poznaniu, zrealizował jako choreograf spektakl baletowy Coppelia. W roku 2000 ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Pedagogika Baletu.
Obecnie artysta przebywa na stałe w Stanach Zjednoczonych, gdzie prowadzi prywatną szkołę tańca w Phoenix oraz angażuje się w działalność środowiska polonijnego w Arizonie.

Beata Poźniak
KATEGORIA OSOBOWOŚĆ
2024
PUCHAR

Beata Poźniak

 

KATEGORIA OSOBOWOŚĆ

USA (LOS ANGELES) 2024

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Urodziła się w Gdańsku. Aktorstwo studiowała w łódzkiej PWSFTviT. Na trzecim roku studiów zadebiutowała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku rolą Justyny w Vatzlavie Mrożka. Z okazji 40-lecie pracy scenicznej Tadeusza Gwiazdowskiego została zaproszona do zagrania jego córki, Helenki w Panu Damazym Józefa Blizińskiego, wyreżyserowanym przez Jerzego Afanasjewa.
Po studiach zadebiutowała w Teatrze Współczesnym w Warszawie w sztuce Alana Ayckbourna Jak się kochają, partnerując Wiesławowi Michnikowskiemu, Czesławowi Wołłejce, Zofii Kucównie i Krzysztofowi Kowalewskiemu.
Na drugim roku studiów w PWSFTviT zadebiutowała w telewizji rolą Teodozji, w serialu Życie Kamila Kuranta z Krzysztofem Pieczyńskim, w reżyserii Grzegorza Warchoła. W 1983 roku zagrała dziewczynę, próbującą łamać stereotypy w Szczęśliwym brzegu z Jerzym Bińczyckim, Stanisławą Celińską i Wojciechem Pokorą. Grała również w musicalach m.in. Rozrywka po staropolsku w reżyserii Wojciecha Pokory, Niech no tylko zakwitną jabłonie Agnieszki Osieckiej oraz śpiewała poezje Gałczyńskiego z Michałem Bajorem do muzyki Marka Grechuty i Władysława Szpilmana w programie Deszcz, reżyserowanym przez Barbarę Borys-Damięcką.
W 1985 roku zagrała w filmie Kronika wypadków miłosnych Andrzeja Wajdy oraz w spektaklu telewizyjnym Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna jako Andzia, u boku Janusza Gajosa i Stanisławy Celińskiej. Inscenizacja ta została zaliczona do Złotej Setki Teatru TV.
W roku 1985 wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zadebiutowała w nominowanym do Oscara filmie Olivera Stone’a JFK, rolą Mariny Oswald, u boku Gary’ego Oldman’a.
Beata Poźniak ma na swoim koncie rolę rewolucjonistki w Kronikach młodego Indiany Jonesa, czy lekarki, poślubiającej homoseksualistę w serialu Melrose Place. Aktorka wcieliła się także w rolę podwójnej agentki, CIA i izraelskiego Mossadu, w serialu JAG Wojskowe Biuro Śledcze, a także wystąpiła gościnnie w serialu komediowym Szaleję za tobą z Helen Hunt i Paulem Reiserem.
Beata Poźniak zasiadała w jury Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) w Los Angeles, przyznającej nagrodę Emmy.
Aktorka jest także aktywistką społeczną, prekursorką uchwalenia ustawy wprowadzającej uznanie Dnia Kobiet w Stanach Zjednoczonych jako oficjalnego święta. W 1997 roku została uhonorowana przez burmistrza Los Angeles za działalność na rzecz praw kobiet. Została wyróżniona przez Kongres USA i wiceprezydent Kamalę Harris, a także  otrzymała nagrodę Fundacji Kościuszkowskiej.
W Polsce została odznaczona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Emil Albrychiewicz
KATEGORIA MŁODY POLAK
2024
PUCHAR

Emil Albrychiewicz

 

KATEGORIA MŁODY POLAK

USA (LOS ANGELES) 2024

Jest studentem studiów doktoranckich na Wydziale Fizyki UC Berkeley, gdzie uprzednio zdobył tytuł licencjata i magistra. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na fizyce teoretycznej wysokich energii, a przedmiotem jego pracy badawczej jest wpływ teorii strun na zrozumienie otaczającego nas świata.
Od 3 lat prowadzi Klub Polski w Berkeley, w którym skupia wszystkich zainteresowanych kulturą polska i polskością.
Od ponad pięciu lat jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Korczewie. Na bazie swoich zainteresowań naukowych poszukuje sposobu na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań z dziedziny fizyki do walki ze skutkami globalnego ocieplenia.

Konrad Pawełek
KATEGORIA MŁODY POLAK
2023
PUCHAR

Konrad Pawełek

 

KATEGORIA MŁODY POLAK

USA (CHICAGO) 2023

dr Anna Maria Węgierek‐Skorupa
KATEGORIA NAUKA
2023
PUCHAR

dr Anna Maria Węgierek‐Skorupa

 

KATEGORIA NAUKA

USA (CHICAGO) 2023

Katarzyna Evans
KATEGORIA OSOBOWOŚĆ
2023
PUCHAR

Katarzyna Evans

 

KATEGORIA KULTURA

USA (CHICAGO) 2023

Grzegorz Dziedzic
KATEGORIA KULTURA
2023
PUCHAR

Grzegorz Dziedzic

 

KATEGORIA KULTURA

USA (CHICAGO) 2023

następna »

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

LOT
Kongres 60 milionów
Link to Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90