Adam Małysz

 

EDYCJA ŚWIATOWA 2011

Skoczek narciarski, kombinator norweski, multimedalista olimpijski, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich, najlepszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, kierowca rajdowy. 

Urodził się w 1977 roku w Wiśle. Jego talent eksplodował w sezonie 2000/2001, który okazał się być przełomowym w karierze Małysza. Został wówczas zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. Był pierwszym Polakiem, któremu udało się wygrać tę prestiżową imprezę. 

W trakcie swojej kariery zdobył: 4 medale na Igrzyskach Olimpijskich, 6 medali na Mistrzostwach Świata, 4 Kryształowe Kule podczas Pucharu Świata, 2 medale podczas Turnieju Czterech Skoczni, 6 medali podczas Letnich Grand Prix. Jest osiemnastokrotnym Mistrzem Polski w skokach narciarskich. Do niego należy rekord kraju w najdłuższym skoku – 230,5 metra. Czterokrotnie Triumfował w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca.

Karierę skoczka narciarskiego zakończył po sezonie 2010/2011. Rozpoczął wówczas starty w rajdach terenowych. W 2012 zdobył tytuł międzynarodowego rajdowego mistrza Polski i Czech. Trzykrotnie uczestniczył w Rajdzie Dakar. W kwietniu 2013 odniósł pierwsze w karierze kierowcy rajdowe zwycięstwo.

 

Zobacz także:

Doświadczony rajdowiec, bardzo doświadczony sportowiec

Doświadczony rajdowiec, bardzo doświadczony sportowiec

Z Adamem Małyszem o rajdach, skokach, przedsiębiorczości i planach na przyszłość rozmawia Adam Mikołajczyk.  ZOBACZ WIĘCEJ

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

LOT
Kongres 60 milionów
Link to Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90