Adam Małysz

 

EDYCJA ŚWIATOWA 2011

Skoczek narciarski, kombinator norweski, multimedalista olimpijski, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich, najlepszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, kierowca rajdowy. 

Urodził się w 1977 roku w Wiśle. Jego talent eksplodował w sezonie 2000/2001, który okazał się być przełomowym w karierze Małysza. Został wówczas zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. Był pierwszym Polakiem, któremu udało się wygrać tę prestiżową imprezę. 

W trakcie swojej kariery zdobył: 4 medale na Igrzyskach Olimpijskich, 6 medali na Mistrzostwach Świata, 4 Kryształowe Kule podczas Pucharu Świata, 2 medale podczas Turnieju Czterech Skoczni, 6 medali podczas Letnich Grand Prix. Jest osiemnastokrotnym Mistrzem Polski w skokach narciarskich. Do niego należy rekord kraju w najdłuższym skoku – 230,5 metra. Czterokrotnie Triumfował w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca.

Karierę skoczka narciarskiego zakończył po sezonie 2010/2011. Rozpoczął wówczas starty w rajdach terenowych. W 2012 zdobył tytuł międzynarodowego rajdowego mistrza Polski i Czech. Trzykrotnie uczestniczył w Rajdzie Dakar. W kwietniu 2013 odniósł pierwsze w karierze kierowcy rajdowe zwycięstwo.

 

Zobacz także:

Doświadczony rajdowiec, bardzo doświadczony sportowiec

Doświadczony rajdowiec, bardzo doświadczony sportowiec

Z Adamem Małyszem o rajdach, skokach, przedsiębiorczości i planach na przyszłość rozmawia Adam Mikołajczyk.  ZOBACZ WIĘCEJ

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

Klub Twórczego Myślenia
Pangea Network USA
Young Polish Norwegian Professionals Associations
Pismo Polonii Austriackiej

Partnerzy medialni

Link To Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90