prof. Jacek Jassem

 

EDYCJA ŚWIATOWA 2011

Onkolog i wykładowca akademicki, profesor nauk medycznych.

Naukowiec, lekarz i nauczyciel akademicki, łączący swoje obowiązki z szeroko zakrojoną działalnością społeczną na rzecz zdrowia Polaków, której najważniejszym efektem było uchwalenie 15 listopada 2010 roku przez Sejm RP nowelizacji ustawy o ochronie przed skutkami palenia tytoniu. Wprowadzenie ustawy niemal całkowicie eliminuje palenie tytoniu w przestrzeni publicznej, dostosowuje prawo polskie do światowych standardów i znacząco poprawia stan zdrowia społeczeństwa.

Urodził się 1951 w Krakowie. Ukończył studia w Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1980 doktoryzował się, a w 1987 uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 1996 otrzymał tytuł profesora nauk medycznych. Specjalizuje się w zakresie chemioterapii onkologicznej i radioterapii onkologicznej.

Zajmował najwyższe stanowiska w europejskich i światowych organizacjach i towarzystwach naukowych, stając się ambasadorem polskiej myśli naukowej w świecie. Jest laureatem wielu najwyższych nagród naukowych w kraju i za granicą, w tym nagrody Prezesa Rady Ministrów oraz nagrody prezydenta miasta Wiednia. Stworzył jedną z najnowocześniejszych klinik onkologii w kraju i pozyskał dla niej aparaturę medyczną. 

 

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

Klub Twórczego Myślenia
Kongres 60 milionów
Young Polish Norwegian Professionals Associations
Pismo Polonii Austriackiej

Partnerzy medialni

Link To Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90