Janusz Kapusta

 

KATEGORIA KULTURA

USA (NOWY JORK) 2011

Rysownik, malarz i scenograf.

Specjalizuje się w małych formach graficznych, plakatach, ilustracjach do magazynów i książek. Od 1981 mieszka w Nowym Jorku. Współpracuje z takimi pismami jak "The New York Times", "The Wall Street Journal", "The Washington Post", "The Boston Globe", "Graphis", "Print" i "Rzeczpospolita".

To wyjątkowa osobowość artystyczna, wyraźnie obecna i rozpoznawalna w międzynarodowym środowisku artystów - grafików oraz wynalazców w Nowym Jorku. Pełni funkcję prezesa K - Dron Universe INC, jest także członkiem wielu międzynarodowych stowarzyszeń artystycznych i naukowych.

Jego prace znajdują się między innymi w kolekcjach Museum of Modern Art w Nowym Jorku i IBM Collection. Jest laureatem kilkudziesięciu nagród artystycznych. Otrzymał m.in. Grand Prix na konkursie w Ankarze w 2004 roku oraz pierwszą nagrodę na konkursach w Sintrze (Portugalia) i Teheranie (Iran).

Jest autorem niezliczonej ilości projektów, ilustracji i koncepcji projektowych oraz wynalazcą koncepcji K-Dron - jedenastościennej bryły.

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

LOT
Kongres 60 milionów
Link to Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90