Wybitni Polacy nagrodzeni w Chicago

6 maja w Chicago, w Muzeum Polskim w Ameryce już po raz dziewiąty wręczyliśmy nagrody w Konkursie „Wybitny Polak”.

Fot. Gienek Jarząbek

6 maja w Chicago, w Muzeum Polskim w Ameryce już po raz dziewiąty wręczyliśmy nagrody w Konkursie „Wybitny Polak”. W tym roku statuetki odebrali: Hubert Cioromski (w kategorii Biznes), Mark Dobrzycki (w kategorii Osobowość), Czesława Kolak (w kategorii Kultura) oraz Mirosław Niedziński (w kategorii Nauka). Wyróżnienie specjalne w kategorii Kultura otrzymał Zdzisław Dorula, a tytułem Przyjaciela Polonii zostali uhonorowani Jesse White, sekretarz stanu Illinois, oraz Maria Pappas, skarbnik hrabstwa Cook. Wręczeń dokonali: Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, oraz członkowie Kapituły Konkursu: Małgorzata Tys i Norbert Barszczewski.

Konkurs „Wybitny Polak” to projekt Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, którego głównym celem jest wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które odniosły sukces w kraju i za granicą. Konkurs „Wybitny Polak” odbywa poza granicami Polski (edycje regionalne) oraz w kraju (edycja światowa).

Muzeum Polskie w Ameryce zostało założone w Chicago w 1935 r. jako Muzeum i Archiwa Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce. Mieści się w samym sercu pierwszej polskiej dzielnicy w Chicago. Celem działania placówki jest szerzenie wiedzy o polskiej historii, kulturze i sztuce oraz gromadzenie najcenniejszych elementów polskiego dorobku kulturalnego, dokumentów oraz pamiątek. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w muzeum jest sala Ignacego Paderewskiego, która została założona w 1941 r. dzięki donacji jego siostry Antoniny Paderewskiej-Wilkońskiej.

Partnerem Konkursu „Wybitny Polak” są Polskie Linie Lotnicze „LOT” S.A.

 

 

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

LOT
Kongres 60 milionów
Link to Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90