Zygmunt Solorz-Żak

 

EDYCJA ŚWIATOWA 2015

Jeden z największych przedsiębiorców prywatnych w Polsce, prowadzący działalność biznesową w różnych dziedzinach polskiej gospodarki.

W 1993 r.uruchomił pierwszą w Polsce prywatną telewizję satelitarną – Polsat, która w wyniku  otrzymania koncesji w tym samym roku przekształciła się w telewizję ogólnopolską. Telewizja Polsat była pierwszą komercyjną ogólnopolską stacją telewizyjną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. 

Jest przykładem biznesmena i inwestora, który budował swoje firmy nie po to, aby je potem sprzedać, ale aby tworzyć dla Polski i Polaków, pokazać, że nasz rodzimy kapitał i myśl  biznesowa mogą skutecznie rywalizować i wygrywać z zachodnimi, potężnymi korporacjami.  Zbudował największe polskie przedsiębiorstwo prywatne powstałe na bazie polskiego kapitału. Cyfrowy Polsat, Polkomtel i Telewizja Polsat tworzą dziś największą w Polsce i regionie grupę medialno-telekomunikacyjną. 

Obecnie swoją działalność koncentruje w obszarze mediów i  telekomunikacji, przede wszystkim poprzez takie podmioty jak Cyfrowy Polsat SA i Telewizja Polsat  Sp. z o.o. (których jest założycielem), a także Polkomtel Sp. z o.o. i Grupę Midas. W obrębie  zainteresowań inwestycyjnych Solorza-Żaka znajdują się również przedsiębiorstwa z obszaru energetyki (ZE PAK SA), finansów i bankowości (Plus Bank SA) oraz nieruchomości (Port Praski Sp. z o.o.).

Jak często podkreśla, to, co udało mu się zbudować, zawdzięcza ciężkiej pracy, wytrwałości i ludziom, z którymi miał szansę współpracować. Jego firmy zostały zbudowane od podstaw dzięki polskiemu kapitałowi, co najlepiej dowodzi, że  rodzime przedsiębiorstwa potrafią konkurować z zagranicznymi bez żadnych kompleksów. 

TAGI:

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

Klub Twórczego Myślenia
Pangea Network USA
Young Polish Norwegian Professionals Associations
Pismo Polonii Austriackiej

Partnerzy medialni

Link To Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90