Zygmunt Solorz-Żak

 

EDYCJA ŚWIATOWA 2015

Jeden z największych przedsiębiorców prywatnych w Polsce, prowadzący działalność biznesową w różnych dziedzinach polskiej gospodarki.

W 1993 r.uruchomił pierwszą w Polsce prywatną telewizję satelitarną – Polsat, która w wyniku  otrzymania koncesji w tym samym roku przekształciła się w telewizję ogólnopolską. Telewizja Polsat była pierwszą komercyjną ogólnopolską stacją telewizyjną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. 

Jest przykładem biznesmena i inwestora, który budował swoje firmy nie po to, aby je potem sprzedać, ale aby tworzyć dla Polski i Polaków, pokazać, że nasz rodzimy kapitał i myśl  biznesowa mogą skutecznie rywalizować i wygrywać z zachodnimi, potężnymi korporacjami.  Zbudował największe polskie przedsiębiorstwo prywatne powstałe na bazie polskiego kapitału. Cyfrowy Polsat, Polkomtel i Telewizja Polsat tworzą dziś największą w Polsce i regionie grupę medialno-telekomunikacyjną. 

Obecnie swoją działalność koncentruje w obszarze mediów i  telekomunikacji, przede wszystkim poprzez takie podmioty jak Cyfrowy Polsat SA i Telewizja Polsat  Sp. z o.o. (których jest założycielem), a także Polkomtel Sp. z o.o. i Grupę Midas. W obrębie  zainteresowań inwestycyjnych Solorza-Żaka znajdują się również przedsiębiorstwa z obszaru energetyki (ZE PAK SA), finansów i bankowości (Plus Bank SA) oraz nieruchomości (Port Praski Sp. z o.o.).

Jak często podkreśla, to, co udało mu się zbudować, zawdzięcza ciężkiej pracy, wytrwałości i ludziom, z którymi miał szansę współpracować. Jego firmy zostały zbudowane od podstaw dzięki polskiemu kapitałowi, co najlepiej dowodzi, że  rodzime przedsiębiorstwa potrafią konkurować z zagranicznymi bez żadnych kompleksów. 

TAGI:

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

LOT
Kongres 60 milionów
Link to Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90