Irlandzka edycja konkursu rozstrzygnięta

Siedmiu działaczy wyróżniających się na polu społecznym, kulturalnym i biznesowym w Irlandii zostało laureatami konkursu "Wybitny Polak". Uroczysta gala odbyła się 12 listopada w Ambasadzie RP w Dublinie.

Laureaci konkursu

Wydarzenie zorganizowane zostało na Zielonej Wyspie po raz drugi. Nagrody wręczyli Ryszard Sarkowicz ambasador RP w Irlandii, honorowy patron konkursu oraz Andrzej Czernek, wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Laureatami II edycji konkursu "Wybitny Polak" w Irlandii zostali:

  • kategoria KULTURA - Małgorzata Dulny

Założycielka, choreograf i instruktor Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Koniczyna”.

  • kategoria BIZNES - Marcin Kulik

Przedsiębiorca z doświadczeniem w wielu obszarach biznesu, sponsor polskiej grupy teatralnej oraz nagród multikulturalnych MAMA Awards. Z zamiłowania wielki promotor Polski. Uhonorany kilkakrotnie m.in. jako Młody Biznesmen Roku Irlandii 2016 Regionu Fingal (Ireland’s Best Young Enterpreneur 2016); zdobywca srebra w globalnym konkursie DELL loT Awards oraz w konkursie na Polonijny Produkt roku 2015.;

  • kategoria OSOBOWOŚĆ - Ewa Ikwanty

Związana z organizacją Centrum Together – Razem w Cork. Organizatorka wielu eventów polsko-irlandzkich, wolontariuszka podczas dwóch edycji festiwalu PolskaEire w Cork. Koordynuje jeden z większych projektów europejskich "Bez granic", polegający na organizowaniu praktyk zawodowych dla młodych ludzi z Polski. 

  • kategoria „Młody Polak” - Adrian Szejka

Nauczyciel w Sobotniej Polskiej Szkole. Prowadzi zajęcia taneczno-aktorskie z dziećmi. Współpracuje z Teatrem Polskim w Limerick oraz chórem Cantate Deo.

Jury przyznało także 3 wyróżnienia. Otrzymali je:

  • Sylwia Gołębiewska-Jakubas

Aktywnie promuje mowę ojczystą; motywuje dzieci do pokonywania trudności edukacyjnych i emocjonalnych. Twórca projektów „Mała Polska w County Louth”, Polskiej Szkoły w Dundalk oraz „Strefa Mowy – Spech Zone Therapy Center”. Opiekunka osób starszych w programie „Light Domestic & Garden Works”. ​

  • ​​​Katarzyna Kowalska 

Współpracuje z irlandzkimi instytucjami: od 2012 r. NCCWN Clare Women’s Network; od 2014 r. z Clare Immigrant Support Centre; z Irish Cancer Society Ennis. Współorganizatorka corocznych Dni Kobiet oraz Nocy Kultury. Wolontariuszka w Ennis Street Art Festival, World Peace Day. Współpracuje z Polish Irish Association Ennis. Wpiera integrację między Irlandczykami i Polakami oraz innymi grupami narodowościowymi, angażując się lokalnie w organizację festivalu PolskaEire, Dzień Niepodległości i WOŚP

  • Aneta Kubas

Prezes biblioteki polskiej „Biblary” w Dublinie. Redaktor w mediach polonijnych, m. in. w portalu Londynek w UK. Jedyna polska przedstawicielka Polskiej Agencji Prasowej w Irlandii.

 

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

Klub Twórczego Myślenia
Kongres 60 milionów
Young Polish Norwegian Professionals Associations
Pismo Polonii Austriackiej

Partnerzy medialni

Link To Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90