2013

Rafał Olbiński
KATEGORIA KULTURA
2013
Puchar

Rafał Olbiński

 

EDYCJA ŚWIATOWA 2013

KATEGORIA KULTURA - NOWY JORK 2013

Malarz, grafik i twórca plakatów. 

Urodził się w 1943 r. w Kielcach. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 r. wyemigrował do Paryża, a stamtąd do Nowego Jorku, gdzie wykładał w School of Visual Arts.

Zdobył ogromne uznanie na całym świecie, a jego plakaty i ilustracje ukazują się regularnie na łamach takich czasopism jak: „Newsweek”, „Time”, „Business Week”, „New York Times”, „New Yorker”. Na swoim koncie ma liczne plakaty dla amerykańskich oper (New York City Opera, Utah Opera, Pacific Opera San Francisco, Philadelphia Opera), scenografię operową do przedstawienia „Don Giovanni” w Filadelfii. W Polsce regularnie tworzył okładki dla miesięcznika „Charaktery”. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Francji, Niemczech, Włoszech, Meksyku, Chile, Tajlandii i w Polsce. Można znaleźć je m.in. w kolekcjach tak prestiżowych instytucji jak: The National Arts CIub w Nowym Jorku, Library of Congres w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace. 

Za swoje prace otrzymał ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznawane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku oraz Towarzystwo Ilustratorów w Nowym Jorku i Los Angeles. 

W 2006 r. otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, w 2012 r. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej i światowej 

 

 

czytaj więcej

Organizator

TerazPolska.pl

Partnerzy

LOT
Kongres 60 milionów
Link to Poland

Kontakt

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
ul. Górskiego 1
00-033 Warszawa
Klauzula Informacyjna (PDF)
Michał Lipiński - Dyrektor Konkursu Teraz Polska
Michał Lipiński
Dyrektor Konkursu "Teraz Polska"
m.lipinski@terazpolska.pl
tel.: 22 826 01 91
Anna Siedlińska - Manager ds. Komunikacji
Agnieszka Żelechowska
Sekretariat
sekretariat@terazpolska.pl
tel. 22 201 26 90